Процес виробництва цементу починається з видобутку вапняку і глини, які є її основною сировиною. Від видобутку сировини до подрібнення кінцевого продукту, рекомендується постійний або регулярний періодичний контроль виявлення газів.

Ось тільки деякі гази, помічені при виробництві цементу:

Виробництво цементу передбачає присутність газів, таких як CO2, яке відбувається при нагріванні вапняку а також при спалювання викопного палива для нагріву печей.

Впровадження альтернативних видів палива у виробництві цементу знижує викиди CO2 за рахунок переходу на природний газ або отримані з відходів палива, таких як каналізаційні стоки і тверді побутові відходи, але збільшує ризики впливу інших газів, таких як CH4, SO2, NO і вуглеводнів.

Викиди летючих органічних сполук (ЛОС) виникають з цементних печей, як продукти неповного згоряння.

Виробництво цементу є незначним джерелом хлориду водню (HCl) і фтористого водню (HF), що виникають з залишкових кількостей хлору і фтору, присутніх в сировинних матеріалах.

Лінії універсальних продуктів виробництва ISC Oldham дозволяють цементним заводам зосередитися на безпеці виробництва цементу:

• Наші MX 43 контролери, аналогові і цифрові, дозволяють отримувати інформацію від декількох віддалених модулів вводу / виводу по одній цифровій лінії.

• Призначений для виявлення токсичних газів або кисню, CTX 300 може використовуватися в безпечній зоні і доступний з електрохімічними або напівпровідниковими датчиками.

• Призначений для виявлення вибухонебезпечних газів, токсичних газів або кисню, OLCT 100 пропонується з виходом моста Уитстона (OLC 100) або 4-20мА (OLCT 100). OLCT 100 поставляється з каталітичними, електрохімічними, напівпровідниковими і інфрачервоними осередками.